Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

4. února 2014 v 17:00 | Andy |  Movies

Dobrodružný/Fantasy/Komedie/Rodinný
USA/Německo, 2004, 108 min
Režie: Brad Silberling
V hlavních rolích: Jim Carrey, Meryl Streep, Jude Law, Emily Browning, Billy Connolly

Anotace: Rodinná černá komedie Řada nešťastných příhod byla natočena podle knih Zlý začátek (Kniha1), Temné terárium (Kniha 2) a Široké okno (Kniha 3) vypravěče Lemony Snicketa. Film plný originální směsi inteligence, ironie a humoru okouzlí nejen mladé diváky. Příběh pojednává o třech dětech a jejich více než pozoruhodné životní cestě. Přes ztrátu rodičů přes sled tajemných okolností se sourozenci Baudelairovi navzájem naleznou na cestě nádherných překvapení a katastrofálních nezdarů při pátrání po domově. To vše pod dohledem nového poručníka - lstivého, vychytralého strýce Olafa, který je ochoten udělat cokoliv, aby získal jejich dědictví. A to opravdu cokoliv. Avšak děti se mohou spolehnout na svůj přirozený důmysl, vynalézavost, vtip a v neposlední řadě na nezkrotná kouzla. To vše jim pomůže objevit, že pokud drží pospolu, tvoří rodinu.

Názor: Pokud jste příznivci černé komedie a detektivních příběhů, kdy se v průběhu filmu objevují nové a nové záhady, tak tohle je film pro vás. Když jsem ho zhlédla poprvé, ze začátku mi to připadalo jako děsná kraviny. Ovšem Jim Carrey svým 'ahoj, ahoj, ahoj' naprosto upoutal mou pozornost a film mě od začátku do konce bavil. Pošahaná teta Josefína ztrvárněná Meryl Streep je okouzlující. Na základě filmu jsem si poté koupila i pár knížek (v dnešní době je vážně těžké je sehnat, jsem hrdou majitelkou 7 dílů! :3). Překvapilo mě, že film se velmi drží děje knížek, kromě konce samozřejmě, přeci ten film musí nějako zakončit. Na tomto filmu bych chtěla hlavně vyzdvihnout jakým způsobem je natočený, herecké obsazení a kostýmy. Celý příběh se odehrává v době nám vzdálené (viktoriánský styl), a proto chci ocenit jakým způsobem jsou zpracované kostýmy a kulisy. Tento film mohu všema deseti doporučit. A podle mého názoru, by se tento film měl stát povinnou znalostí všech teenagerů a mladých dospělých! Jediné, co mě mrzí je, že se zpracování dalších dílů nedočkáme. Takže pro všechny, kdo si přečtou tuhle recenci je povinnost tento film zhlédnout!


pozn.: na CSFD jsou lidé na tento film velmi přísní, i přesto má krásných 75% :). Některé komentáře jsou vskutku zarážející. Z mého pohledu se ti lidé snad koukali na jiný film :D.

lepší trailer jsem nenašla, pokud chcete o filmu vědět víc - různé zajímavosti apod. obraťte se na CSFD :)
a knížky doporučuju stejně tak jako film!
Andy 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs. Tollens Mrs. Tollens | Web | 4. února 2014 v 17:44 | Reagovat

Zajímavý, rozhodně se na to zkusím juknout :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama